חיפוש

EN

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מדיניות וממשל

מרכז השל פועל לקידום מדיניות בנושאים כגון אנרגיות מתחדשות, שינוי אקלים, ויעדי ה-SDG.  אנו עובדים עם משרדי ממשלה, ארגונים מהחברה האזרחית, רשויות מקומיות, תעשייה ומסחר, מערכת החינוך, ובשיתוף ה-OECD הבינלאומי.

הפרוייקטים שלנו

ישראל 2050

במהלך 2017 קיימנו תהליך למידה מתהליך לאומי של ממשלת גרמניה וארחנו את ראש הצוות המדעי שליווה את ממשלת גרמניה בבניית תכנית לאומית לנושא שינויי אקלים לשנת 2050 בתהליך שיתופי רב מיגזרי. מדובר במהפכה של ממש – בכול תחומי החיים, בשינוי מערך האנרגיה, הכלכלה, המים, החקלאות, המזון, הבניה, התחבורה, תכנון הערים ועוד.

NZO LOGO

יחד עם הפורום הישראלי לאנרגיה הקמנו פורום של חוקרים ומומחים שהראה בפעם הראשונה שאפשר לעשות מעבר מהיר לאנרגיות מתחדשות בישראל. התוצר, תכנית טכנו-כלכלית מפורטת מדגימה את ההיתכנות של אחוזים גבוהים של אנרגיות מתחדשות, עם המלצה לעבור כבר בעשור הקרוב ל-50%. בעקבות ההמלצות של NZO, משרד האנרגיה כבר העלה את יעדיו ל-2030 מ17% ל-30%. 

בעולם מורכב כמו שלנו, נדרשת ראייה מערכתית כוללת ושיתוף פעולה רחב. רוב הבעיות הגדולות המונחות לפתחנו אינן ניתנות לפתרון על ידי מדינה אחת, תחום אחד, או משרד ממשלתי בודד, לא כל שכן ארגון אחד או מומחה אחד. כאשר הכלכלה והרשתות החברתיות כה כרוכות זו בזו, אנו נדרשים לדיאלוג, תאום וסינרגיה ברמה גבוהה. 

רק עוד רגע מזמנך,
הכדור זקוק לך

למרכז השל נסיון של מעל ל-20 שנה בהכשרות וקורסים פורצי דרך לרשויות מקומיות, משרדי ממשלה והציבור הרחב

לא מצאת את הקורס שמתאים לך? נשמח מאד לעזור לך למצוא אותו