לפתיחת המסמך

קיימות: חזון, ערכים, יישום

דר' ג'רמי בנשטיין הוא בין מייסדי של מרכז השל, וניהל את תכנית העמיתים של המרכז במשך חמש-עשרה שנה. ג'רמי בעל תואר שני בלימודי יהדות, ודוקטוראט באנתרופולוגיה. הוא מלמד אתיקה סביבתית באוניברסיטת תל אביב, ועוסק בהיבטים התרבותיים, הדתיים, והחברתיים של הקיימות. ג'רמי ערך את שתי המקראות של מרכז השל: "מקום למחשבה" ו"קיימות: חזון, ערכים, יישום".
2601

מקראה זו, כמו קודמתה "מקום למחשבה" (הוצאת מרכז השל, 2001), היא ספר פורץ דרך בשפה העברית, המביא את החידושים האחרונים בנושא של קיימות, בתיאוריה ובמעשה, לקורא, למחנך ולפעיל הישראלי. בשונה מקודמה, היא כבר לא מבוססת לרוב על תרגומים של הגות סביבתית-חברתית מחו"ל, אלא מורכבת ברובה מחשיבה וכתיבה שהיא פרי ידיו של חברי מרכז השל, ואחרים שעמלים לקידום הקיימות בארץ, אנשים כגון: ד"ר אילון שוורץ, ד"ר ליה אטינגר, ד"ר דיויד דוניץ, פרופ' אבנר דה שליט, אמי אטינגר, ד"ר דני רבינוביץ, פרופ' אלון טל, וח"כ ד"ר דב חנין. אך יש גם מהקלאסיקה ומהחשיבה האקטואלית ביותר מרחבי העולם, כולל: גרט הרדין, דונלה מדוז, ג'יין לובצ'נקו, דיויד אור, פול הוקן, אי אפ שומאכר, הרמן דיילי, ומקדונו וברנגורט.

מאמרים אלה נמצאים במקומות שונים ברשת ובספריות, ומקראה זו מכנסת אתם בין כריכות, מראה את החזון בכוליותו, ומתרגם את הרעיונות המופשטים לכדי צעדים לעשייה.

פרקי המקראה:

פרקי המקראה מונגשים גם בקבצי שמע בשיתוף פעולה עם הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה

עורכת לשונית: תום רופא.

עורכת מהדורה שנייה: מאירה הנסון.

עיצוב ותמונת שער: אילת טיקוצקי.

תודה מיוחדת לזיוית לינדר מהמשרד להגנת הסביבה לתמיכתה.

מראה מקום

בנשטיין, ג'רמי, עורך. קיימות: חזון, ערכים, יישום. הוצאת: מרכז השל והמשרד להגנת הסביבה, תל אביב, 2011.

קיימות: חזון, ערכים, יישום

מעניין? שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רק עוד רגע מזמנך,
הכדור זקוק לך

למרכז השל נסיון של מעל ל-20 שנה בהכשרות וקורסים פורצי דרך לרשויות מקומיות, משרדי ממשלה והציבור הרחב

לא מצאת את הקורס שמתאים לך? נשמח מאד לעזור לך למצוא אותו