אנרגיה מתחדשת ברשויות מקומיות

העולם עובר מהפכה במרכזה מעבר לכלכלה דלת פחמן. חלק משמעותי ממעבר זה הוא שינוי מקורות האנרגיה – משריפת דלקים פוסילים שכרוכה בפליטות גזי חממה לאנרגיה מתחדשת ובת-קיימא. בישראל מדובר במעבר לאנרגיה סולארית.

פיתוח פוטנציאל היצור בשטחים בנויים ברשויות המקומיות הוא משימה לאומית דחופה מאחר וחלופת הקמת המערכות על שטחים פתוחים יוצרת סדרה של בעיות שמירת טבע ואחרות במדינה צפופה ומצטופפת במהירות. מעבר לכך שאנרגיה סולארית הכוללת אגירה, מהווה את החלופה הכלכלית ביותר כיום, מעבר זה מאפשר ביזור הכנסות מייצור אנרגיה כך שהוא עשוי לקדם שגשוג בקהילות ורשויות רבות בישראל. כלומר, מעבר הזה הוא כלכלי, סביבתי והוגן חברתית – Win Win Win.

אנחנו מובילים ארבעה מיזמים לקידום ייצור אנרגיות מתחדשות ברשויות המקומיות:

  1. פיתוח מודל למיצוי ייצור אנרגיה עירוני בשיתוף עם עיריית אלעד ובתמיכת הפדרציה היהודית של ניו יורק. 
  2. ביצוע מחקר חלוצי לזיהוי חסמים להתקנת מערכות סולאריות ברשויות ערביות בשיתוף עמותת אינג'אז ואיגוד ערים אגן בית נטופה, ובתמיכת שגרירות ארה"ב. 
  3. פיתוח מודל למיצוי פוטנציאל הייצור הסולארי במועצה אזורית, בשיתוף קק"ל ומועצה אזורית עמק יזרעאל. 
  4. מיזם משותף עם משרד האנרגיה לתמיכה וליווי רשויות מקומיות בהתקנת מערכות סולאריות על מוסדות ציבור. המיזם מבוצע במשותף עם עמותת יוזמת האנרגיה הטובה, ובתמיכת הפדרציה היהודית של ניו יורק.

 

בנוסף למיזמים אלו, תחום קיימות מקומית במרכז השל ממשיך לפתח ערוצים נוספים, ובהם מחקרים ופעילויות, בכדי לקדם את ייצור האנרגיה הסולארית ברשויות המקומיות. פעילות זו מהווה נדבך בפעילותו של צוות NZO-2050 מבית מרכז השל, המפתח מתווה למעבר של ישראל ל- 100% אנרגיות מתחדשות עד שנת 2050.

רק עוד רגע מזמנך,
הכדור זקוק לך

למרכז השל נסיון של מעל ל-20 שנה בהכשרות וקורסים פורצי דרך לרשויות מקומיות, משרדי ממשלה והציבור הרחב

לא מצאת את הקורס שמתאים לך? נשמח מאד לעזור לך למצוא אותו