חיפוש

EN

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כשתהליך מתרגם לציור שיתרגם לעשייה – סיכום הכשרה במ.א גזר

מעניין? שתפו:

הכשרת גזר - צילום טל קמיל

בתחילת חודש אוגוסט הסתיימה הכשרת דרגי ניהול לקיימות והיערכות למשבר אקלים במ.א. גזר שהוביל רן רביב.

ההכשרה שהתחילה אחרי פסח, היא חלק מתהליך כללי של המועצה לעבור לעבודה המבוססת על שיתופי פעולה בין האגפים והתחומים ושוברת את החלוקות המקובלות.

כחלק מההכשרה התקיים סיור באזור רמת הנדיב שם למדו על על השותפות האזורית והניסיון הנצבר בה, על סוגיות ניהול המרחב הציבורי ואיך מתייחסים לאפיק נחל תנינים ולמרחב שהוא מייצר סביבו, הרשות המקומית והתושבים, ועוד.

יצירת השיתוף האזורי חזרה שוב כשרותם ידלין ראשת המועצה, הציגה את המהלך המשותף של שלה יחד עם ראש עירית רמלה לתכנון ופיתוח משותפים
לטובת שתי הרשוית.
מהלך שראשיתו הייתה יצירת אמון בין ידלין לוידל ראש עירית רמלה, ויצירת מתווה עבודה משותף מול רשויות המדינה, ששתי הרשויות יצאו נשכרות ממנו, במקום החשדנות והמאבקים שתקעו את הפיתוח בעבר.

המנהלות והמנהלים פיתחו במהלך ההכשרה הצעות להטמעת שינוי בדרכי העבודה, תוך מינוף מבנה המימשל הדו רובדים המאפיין את המועצות האזוריות. נוצרו 3 קבוצות עבודה: אחת המופנה לשינויים בתוך הישובים [כמו הטמעת תוכנית פיתוח מקיימת לכל ישוב], אחת הממוקדת במרחב שבין הישובים עם קידום של שביל גזר לקידום מקומיות ותנועה בלתי ממונעת] ושלישית בשינויים במטה המועצה. המקדמת רעיונות כמו מעבר למכרזים המתעדפים מענים מקיימים ועזרה לעסקים לעבור לתהליכי יצור מקיימים. ועוד.

מפגש הסיום של ההכשרה לוווה בהנחיה גרפית של טל קמית בוגרת מחזור י' של תוכנית העמיתים, שתיעדה את התוצרים והתובנות שהעלו המנהלות והמנהלים..

משמח לראות בציורה את דבי לרר שמלווה את המועצה במעבר לגינון מקיים.

הכשרת גזר - צילום טל קמיל

מעוניינים בהכשרת דרגי ניהול ברשות שלכם?

יש לנו מגוון תכניות הכשרה וקורסים יעודיים למועצות ועיריות

רק עוד רגע מזמנך,
הכדור זקוק לך

למרכז השל נסיון של מעל ל-20 שנה בהכשרות וקורסים פורצי דרך לרשויות מקומיות, משרדי ממשלה והציבור הרחב

לא מצאת את הקורס שמתאים לך? נשמח מאד לעזור לך למצוא אותו